9 padomi, kā internetā iepirkties izdevīgi un droši!


Vai arī Jums iepirkšanās internetā ir tikpat pierasta darbība kā rīta kafijas pagatavošana? Vai esat atradis interneta veikalu noslēpumus, kas ļauj pirkumiem iegūt papildu atlaides? Iepirkšanās tiešsaistē ir ērta, tomēr bieži izmantojot interneta veikalus, gadās aizmirst, ka pakalpojumu sniedzējam atstātā informācija ir ļoti vērtīga. Kā zināt, ka vietne neizmantos Jūsu datus ļaunprātīgi?

droši pirkumi

Mēs, Kimbi.lv, esam apkopojuši nepieciešamo informāciju, lai palīdzētu Jums pilnvērtīgi izmantot interneta veikalu iespējas un rastu skaidrību par drošu iepirkšanos. Uzziniet vairāk!

Kā online veikalā iegūt izdevīgus piedāvājumus?

Tiešsaistes veikali un to piedāvājumi ir dažādi, tomēr veikalu darbībā ir vērojamas vairākas kopīgas nianses. Izpētot piedāvātās interneta veikalu iespējas, mēs esam atraduši dažus veidus, kā Jūs varat ietaupīt vai iegūt papildu atlaides:

 • Pasūtiet kopā ar draugiem – tā Jūs varēsiet sadalīt piegādes izmaksas, turklāt daudzi interneta veikali piedāvā atlaides, ja Jūsu kopējā pirkuma summa sasniedz noteiktu apjomu. Piemēram, populārais zīmols GAP piedāvā piegādi par velti visiem pirkumiem virs 50 eiro;
 • Piesakieties veikala e-pasta jaunumiem – vairāki interneta veikali piedāvā atlaižu kuponus apmaiņā pret Jūsu e-pasta adresi. Pie tam, Jūs turpmāk saņemsiet arī veikala jauno preču apskatu un labākos piedāvājumus;
 • Izmantojiet atlaižu periodus – katram veikalam tie var atšķirties, taču vērojama tendence izpārdošanas veidot pirmssvētku periodos, kā arī starp sezonām – pavasara un rudens sākumā.

Esiet uzmanīgs, jo neierasti lielas atlaides var norādīt arī uz aizdomīgu interneta veikala darbību – mēģinājumi iegūt vērtīgus lietotāju datus ir visai izplatīts kibernoziegums. Pirms apmaksā pirkumu, pārliecinies par online veikala uzticamību!

droši pirkumi

Kā noteikt, vai interneta veikals ir drošs?

Labākais padoms drošiem pirkumiem internetā ir šāds – izmantojiet tikai zināmus interneta veikalus. Protams, iegādājoties konkrēta zīmola preci, labāk to pasūtīt pie paša ražotāja, taču bieži vien tām pašām precēm labāki piedāvājumi ir atrodami citās vietnēs. Kā zināt, vai tās ir uzticamas? Lasi tālāk!

Pārbaudi, vai interneta veikala mājaslapas saite garantē drošību

Neviens dators un interneta saite nav pilnīgi pasargāta no tīklā sirojošiem ļaundariem – gan viedtālruņu programmu, gan interneta pārlūku veidotāji arvien mēģina izveidot drošākas savienojuma iespējas.

Svarīga nianse katra interneta saites drošībai ir burti un simboli pirms mājaslapas adreses:

 • “Https://” pret “http://” – burts “s” pirmajā simbolu virknējumā apzīmē vārdu secure, kas latviski nozīmē “drošs”. Saite, kas sākas ar šādu kodu, ir daudz uzticamāka par tādu, pirms kuras ir tikai “http://”;
 • Simbols ar slēdzeni – ja pirms saites vai interneta pārlūka apakšā redzi šādu simbolu, tas nozīmē, ka savienojums ar vietni ir privāts – Jūsu datus nevarēs pārķert trešās personas.

Vairākiem Latvijas interneta veikaliem šādas drošības opcijas nav, taču tas nenozīmē, ka tajos nedrīkst iepirkties. Ja esat pārliecināts par konkrētā veikala uzticamību, atcerieties pievērst papildu uzmanību tam, kā un kādus datus nododat pakalpojuma sniedzējam!

Pasargājiet savus datus!

Identitātes viltošanas gadījumi nav reti – dažās vietnēs pirkumus var veikt pat tik vienkārši, kā ievadot uz pašas kartes atrodamo ciparu kombināciju. Kopā ar šiem un vēl citiem datiem, ļaundariem pietiek informācijas, ne tikai Jūsu līdzekļu tērēšanai interneta veikalos, bet arī citos darījumos.

lēti interneta veikali

Lai izvairītos no bankas datu un identitātes viltošanas, vienmēr rūpīgi pārdomājiet, kur, kam un kādus datus Jūs iesniedzat:

 • Nekad neievadiet savus datus publiski pieejamā datorā – mūsdienās gandrīz visas interneta saites izmanto cookies, kas saglabā gan apmeklētās vietnes, gan tur ievadīto informāciju. Bibliotēku, interneta kafejnīcu un arī Jūsu darbavietā atrodamie koplietojamie datori ir nedroša vide Jūsu datiem;
 • Interneta veikalu profiliem izmantojiet stipras paroles – lai padarītu atkārtotu iepirkšanos ērtāku, interneta veikalos var izveidot savu profilu. Tomēr šajā profilā tiks saglabāta gan Jūsu adrese, gan bankas kartes dati – pasargājiet tos ar stipru paroli. Atgādinām, ka visstiprākās paroles ietver vismaz astoņus nejauši izvēlētus mazos un lielos burtus, skaitļus un simbolus;
 • Nesniedziet vairāk datu kā ir vajadzīgs – lai apstiprinātu pirkumu, pakalpojuma sniedzējam var būt nepieciešami Jūsu bankas kartes dati un dzīvesvietas adrese. Ja no Jums tiek prasīts arī dzimšanas datums vai pases dati, pārdomājiet vēlreiz, vai tiešām uzticaties konkrētajam interneta veikalam.

Piesakieties banku piedāvātajai aizsardzībai

Padariet iepirkšanos pavisam drošu, uzzinot, vai Jūsu banka piedāvā papildu datu aizsardzību arī no savas puses. Tas nozīmē, ka ik reizi iepērkoties, Jūsu identitāte tiks pārbaudīta arī ar internetbankas starpniecību:

 1. Rēķina apmaksas laikā pēc bankas kartes datu ievades, Jūs tiksiet automātiski nogādāts savas bankas mājaslapā;
 2. Internetbankas vietnē Jums būs jāizmanto ierastā pierakstīšanās metode;
 3. Pēc veiksmīgas pierakstīšanās, Jūsu pirkums tiks apstiprināts un Jūs varēsiet atgriezties pie pakalpojumu sniedzēja.

Iepirkšanās internetā padara dzīvi ērtāku – vienas lietas iegādei nav nepieciešams pavadīt vairākas stundas, staigājot pa vairākiem veikaliem.

Kimbi.lv atgādina – vienmēr pārliecinieties par savu datu drošību un izbaudiet interneta veikalu piedāvātās iespējas ar mierīgu sirdi!

 

30.05.2017