Interneta kredīts – ātrā palīdzība, ja esi nonācis finansiālās grūtībās


Kādas ir Tavas pirmās asociācijas, izdzirdot vārdu “aizdevums”? Liels un detalizēts pieteikums, gaidīšana, sarežģītas sarunas ar kreditora pārstāvi? Patiešām, šādi kredīti ir pietiekami pieprasīti, taču tas nebūt nav vienīgais aizdevumu veids. Mūsdienu cilvēki novērtē saprotamus risinājumus, un arī finanšu nozarē ir salīdzinoši vienkāršs un operatīvs aizdevums – interneta kredīts. Tas nodrošina parocīgu atbalstu dažādās ikdienišķās situācijās un var palīdzēt īslaicīgās finanšu grūtībās. Iepazīsties ar mūsu jaunāko rakstu un uzzini, kā strādā interneta kredīts un kā izmantot to pareizi!

Interneta kredīts ar atvieglotiem nosacījumiem

Ikviens aizdevums ir saistīts ar riskiem, tāpēc kreditors izmanto dažādus risku novēršanas mehānismus, parasti, galvojumu un ķīlu. Taču interneta kredīts tiek piešķirts gan bez galvojuma, gan bez ķīlas. Atvieglota pieteikšanās kārtība samazina pieteikuma izskatīšanai nepieciešamo laiku, tāpēc interneta kredīts var tikt saņemt aptuveni pēc 10-15 minūtēm pēc pieteikuma nosūtīšanas. Taču kāpēc kreditori piedāvā aizdevumu bez galvojuma un ķīlas? Tam ir vairāki skaidrojumi:

 • interneta aizdevums ir salīdzinoši neliels kredīts. Galvojums un ķīla parasti ir nepieciešami, lai noformētu apjomīgu patēriņa kredītu, hipotēku vai auto līzingu;
 • interneta kredītam ir ļoti stingri atmaksas nosacījumi. Atšķirībā no citiem aizdevumiem, interneta kredīts jāatmaksā pilnā apjomā jau no nākamās algas, bet par kavētām dienām tiek iekasēta soda nauda;
 • interneta kredītam piesakās tiešsaistē, un visa komunikācija ar kreditoru norisinās elektroniski, bet noformēt internetā ķīlu un galvojumu pagaidām nav iespējams.

Secinājums – lai gan interneta aizdevums ir vienkāršots kredīta veids, un vēlamo naudas summu var saņemt samērā ātri, bez galvojuma, ķīlas un dokumentu iesniegšanas, tas jāizmanto atbildīgi un pārdomāti. Raksta turpinājumā stāstām par to, kādās situācijās interneta aizdevums var būt noderīgs, un kad no aizņemšanās labāk atteikties.

Kimbi.lv-interneta-kredīts

Foto: Bigstockphoto.com

Kā gudri aizņemties internetā?

Interneta kredīta galvenās pazīmes ir salīdzinoši neliela aizdevuma summa un īss atmaksas termiņš. Šāds aizdevums ir izstrādāts, lai cilvēki varētu aizņemties ikdienas tēriņiem, taču ne ikvienā situācijā aizdevums ir laba izvēle. Interneta kredīts var būt parocīgs, ja papildu summa nepieciešama:

 • neplānotiem tēriņiem, piemēram, datora vai auto remontam;
 • svarīgām precēm, piemēram, ziemas apaviem, mācību grāmatām, transporta mēnešbiļetei;
 • neatliekamiem pakalpojumiem, piemēram, ārsta apmeklējumam, mājas komunikāciju nomaiņai.

Interneta aizdevums var palīdzēt tikt galā arī ar citām situācijām, jo neviens kreditors nenosaka stingras kredīta izmantošanas robežas. Parasti aizdevējs neinteresējas par aizņemšanās iemeslu, taču ikvienam aizņēmējam pašam jāizvērtē gan kredīta nepieciešamība, gan savas iespējas atmaksāt aizdevumu. Interneta kredīts nav piemērots:

 • mirkļa iegribām;
 • luksusa precēm;
 • izklaidei;
 • esošo parādu atmaksai.

Tikpat svarīgi ir noteikt, vai interneta aizdevums ir adekvāts aizņēmēja budžetam. Tā kā ātrais kredīts jāatmaksā jau nākamajā mēnesī, ieteicams aizņemties ne vairāk par 30% – 40% no kopējiem ikmēneša ienākumiem. Ja Tev jau ir noformēti aizdevumi citās iestādēs, jauna kredīta riski jāizvērtē divtik uzmanīgi. Ieteicams aizņemties tikai tad, ja pēc visu kredītmaksājumu veikšanas Tavā rīcībā paliek pietiekama naudas summa, kas ļauj nodzīvot līdz nākamai algai.

Pārbaudi savu maksātspēju pats!

Jo zemāks ir ienākumu līmenis, jo mazāks ir kredītlimits. Pašlaik kreditoriem ir pienākums prasīt uzrādīt ienākumus apliecinošos dokumentus, ja prasītā summa ir lielāka par 427 eiro, bet mazāko aizdevumu pretendentiem sava maksātspēja jāizvērtē patstāvīgi. Interneta kredīts ir piemērots personām:

 • ar regulāriem un pietiekami lieliem ienākumiem;
 • ar stabilu darbavietu;
 • ar atbildīgu attieksmi pret finansēm.

Daži kreditori piedāvā interneta kredītus arī aizņēmējiem ar negatīvu kredītvēsturi vai bez oficiālas darbavietas, taču šajā gadījumā klientam jārēķinās ar augstākiem procentiem, lielākām izmaksām un arī ķīlas nodrošinājumu.

Cik izdevīgs ir interneta aizdevums?

Ikviens kredīts ir saistīts ar papildu izmaksām, taču, atmaksājot kredītu pilnā apjomā termiņā, aizņemšanās nekaitē aizņēmēja maciņam. Tu vari izmantot dažādas stratēģijas, lai samazinātu kopējo atmaksas summu un ietaupītu uz aizdevuma izmaksām, piemēram:

 • izvēlēties pirmo interneta kredītu ar 100% atlaidi komisijas maksai;
 • atmaksāt kredītu pirms termiņa, samazinot procentu maksājumu apjomu;
 • atvērt kredītlīniju internetā, nodrošinot sev iespēju izņemt naudu pēc nepieciešamības.

Foto: Bigstockphoto.com

Izvēlies sev piemērotāko interneta aizdevumu!

Tradicionāls interneta kredīts ir aizdevums, ko pilnā apjomā pārskaita uz aizņēmēja bankas kontu. Vēl viens interneta kredīta variants ir kredītlīnija. Šādu pakalpojumu piedāvājam, mēs, Kimbi.lv. Atšķirībā no klasiskā ātrā kredīta, kredītlīnija ļauj klientam izņemt dažādas summas sava kredītlimita robežas un maksāt procentus tikai par izņemto naudas apjomu. Pieteikšanās ziņā ātrais kredīts un kredītlīnija ir identiski, taču kredītlīnijai ir elastīgāka atmaksas kārtība.

Citiem patērētāju kredītu veidiem, tādiem kā patēriņa kredīts vai kredītkartes, arī var pieteikties tiešsaistē, taču parasti to noformēšana aizņem drusku vairāk laika. Ātrais interneta kredīts vai kredītlīnija ir operatīvākais aizņemšanās veids, jo pozitīva lēmuma gadījumā nauda tiek pārskaitīta aptuveni 15 minūšu laikā*.

Ja Tu ievēro atbildīgas aizņemšanās noteikumus, interneta kredīts var būt noderīgs palīgs mūsdienu steidzīgajā dzīvē. Kimbi.lv atgādina – aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt! Samēro aizdevuma apjomu ar savu maksātspēju, izvēlies uzticamu kreditoru un aizņemies tad, kad tas patiešām nepieciešams!

* – Kimbi.lv darba laikā un vienas bankas ietvaros.

10.04.2018