Kur aizņemties naudu, ja vajadzīgi papildu līdzekļi?


Saskaroties ar lielākiem un mazākiem izdevumiem, var nākties attapties pie jautājuma, kur aizņemties naudu. Lai saprastu, kura ir labākā izvēle tieši Jūsu situācijā un kur var aizņemties naudu, iepazīstieties ar Kimbi.lv speciālistu apkopoto informāciju par aizņemšanās iespējām!

aizdevums

Pieņemiet atbildīgu lēmumu!

Pat viskārtīgāko budžeta plānotāju kādā brīdī var pārsteigt izdevumi, kas ir neparedzēti un liek uzdot mūžseno jautājumu, kur dabūt naudu. Ne vienmēr iekrājumi ir pietiekami lieli un ne vienmēr ir laiks naudas sakrāšanai, turklāt atlikt pietiekami daudz līdzekļu mājokļa vai automašīnas iegādei var prasīt vairākus gadus.

Meklējot, kur var aizņemties naudu, populārākās iespējas ir šādas:

 • Aizņemties naudu no privātpersonas – ja izdevumi nav pārāk lieli, šī varētu būt drošākā izvēle. Neslēdzot oficiālas kredītsaistības, ir mazāka iespēja, ka tās varētu nākotnē ietekmēt Jūsu kredītvēsturi. Aizņemties naudu no draugiem ir salīdzinoši ērtāk, jo viņi visdrīzāk aizdevumu neatteiks un būs gatavi palīdzēt dažādās situācijās, ja vien pašu pieejamās finanses to atļaus. Tomēr der atcerēties, ka arī šādā gadījumā ir vēlams noslēgt līgumu, kas palīdzēs risināt situāciju, ja atmaksas laikā ar aizdevēju, Jūsu draugu, radīsies kādas nesaskaņas; 
 • Izmantot kredītkartes pakalpojumus – kredītkaršu lietotājiem ir iespēja aizņemties naudu no bankas, ja nepieciešams tērēt vairāk nekā atrodas Jūsu kontā, tomēr jārēķinās, ka šim pakalpojumam bieži ir augstas procentu likmes un īsi atmaksas termiņi;
 • Pieteikties aizdevumam internetā – atkarībā no situācijas, Jūs varat izvēlēties no ilgtermiņa un īstermiņa aizdevumiem dažādos apjomos gan noteiktiem mērķiem, piemēram, studiju apmaksai, gan svarīgiem ikdienas izdevumiem.

Lai kāds būtu aizdevuma apjoms, tas ir nopietni pārdomājams lēmums, tādēļ pārliecinieties, ka izvēlētais kredīts ir Jūsu situācijai un atmaksas iespējām atbilstošs!

Kādu kredītu izvēlēties?

Pārdomājot, kur aizņemties naudu, apskatiet kredītu nosacījumu atšķirības – katrs aizdevumu veids ir piemērotāks kādai situācijai. Jūs varat izvēlēties īstermiņa vai ilgtermiņa kredītu, atkarībā no summas lieluma un aizņemšanās iemesliem.

Ilgtermiņa kredīti nopietniem dzīves mērķiem

Aizdevumi uz vairākiem gadu desmitiem parasti ir mērāmi arī vairākos tūkstošos eiro. Zināmākajiem ilgtermiņa kredītiem jau nosacījumos ir noteikts, ka tie domāti mājokļa iegādei, studiju maksas segšanai vai studējošā dzīvošanas izmaksām. Savukārt, piesakoties patēriņa kredītam, nav jānorāda ne aizņemšanās iemesls, ne veiktie maksājumi, tomēr lielās summas dēļ bieži ir vajadzīga ķīla vai galvotājs.

Īstermiņa aizdevumi – neparedzētiem un steidzamiem maksājumiem

Tos visbiežāk var noformēt internetā un bez ķīlas vai galvotāja, taču aizdevēji kārtīgi pārbauda Jūsu ikmēneša ienākumu stabilitāti un kredītvēsturi.

Ir trīs veidu īstermiņa aizdevumi:

 • Ātrais kredīts internetā – aizdevums neparedzētiem izdevumiem, piemēram, ārsta apmeklējumam un medicīnas procedūru apmaksai;
 • SMS kredīts – ātrais kredīts, kam var pieteikties ar īsziņas palīdzību;
 • Kredītlīnija – ja prātojat, kur aizņemties naudu situācijā, kad nemaz nezināt, cik tieši un vai vispār papildu līdzekļi būs nepieciešami, piemērotākā izvēle varētu būt kredītlīnija. Jums tiek piešķirts kredītlīnijas apjoms, kura ietvaros varat veikt nepieciešamos maksājumus, piemēram, mājokļa labiekārtošanai. Procentu likme tiek aprēķināta tikai tai aizdevuma daļai, ko būsiet iztērējis.

Kādas ir to priekšrocības?

Gudrs veids, kur aizņemties naudu, ir, nokārtojot īstermiņa aizdevumus tiešsaistes vidē. Tiem ir vairākas priekšrocības, un galvenās no tām ir:

 1. ātrums. Ja vēlaties atrast ātrāko variantu, kur aizņemties naudu, laiks vērsties pie banku un nebanku sektoru aizdevējiem, kas piedāvā īstermiņu aizdevumus, jo to nokārtošanas gadījumā vēlamo summu varēsiet iegūt 10 minūšu laikā (ja naudas pārskaitīšana norit aizdevēja darba laikā un vienas bankas ietvaros);
 2. izdevīgums. Aizņemties naudu, kas ietilpst kādā no īstermiņa aizņēmumu veidiem, ir salīdzinoši izdevīgāk, jo klientam nav jāmaksā ne par pieteikuma izskatīšanu, ne konta apkalpošanu, ne izsniegšanu;
 3. ērtums. Aizņemties naudu vari jebkurā pasaules vietā, kur pieejams interneta pieslēgums, jo īstermiņa aizdevumus nokārtot var ar interneta starpniecību, tādējādi netērējot savu dārgo laiku, stāvot rindās.

Mūsdienās pieejamie aizdevumu veidi un to priekšrocības ir tik dažādi, ka katrs, kurš apdomā aizdevuma iespēju un kura finansiālā situācija ir tam atbilstoša, spēs atrast piemērotu kredītu tieši savam gadījumam.

Kā veikt aizdevuma pieteikumu?

Atbilde uz jautājumu par to, kur dabūt naudu steidzamā situācijā, ir pavisam vienkārša! Lai to iegūtu īsākā laika posmā, jāmeklē kredītdevējs, kam uzticaties. Kārtojot aizdevuma pieteikumu internetā, ir veicami daži soļi:

 • kredītdevēja atrašana. No pieejamajiem variantiem jāatrod atbilstošākais un jāizpēta par to pieejamā informācija;
 • reģistrācija. Nebanku sektora kredītdevēja mājaslapā jāreģistrējas, kā arī jāpārskaita simboliska naudas summa – 0,01 eiro –, lai aizdevējs zinātu, ka Jūsu norādītais bankas konts ir īstais;
 • Izvēlieties, kādu summu vēlaties aizņemties un kādā laika posmā atdosiet aizņēmumu (nepārsniedzot minimālo un maksimālo kredītdevēja noteikto). Aizņemties naudu varēsiet tad, ja norādīsiet pieteikumā arī tādu personīgo informāciju kā vārdu, uzvārdu, personas kodu, mēneša ienākumus un kontaktinformāciju;
 • apstiprinājums. Jums atnāks ziņa par to, vai aizņēmums tiek piešķirts vai tomēr, nē, šo informāciju saņemsiet īsziņas veidā;
 • saņemšana. 10 minūšu laikā (ja aizņēmums tiek veikts aizdevēja darba laikā un vienas bakas ietvaros) saņemsiet aizņēmuma summu savā bankas kontā.

Pārbaudiet, vai atbilstat aizdevēja noteikumiem

Kad esat izvēlējies, kur aizņemties naudu, pievērsiet uzmanību ne tikai tam, vai aizdevēja nosacījumi ir piemēroti Jūsu situācijai, bet arī Jūsu atbilstībai kredītdevēja aizdevuma piešķiršanas noteikumiem! Tāpat kā nosacījumi, arī šīs prasības katram aizdevējam atšķiras.

Lai pieteiktos Kimbi.lv aizdevumam, Jums jābūt:

 • No 20 līdz 75 gadus vecam Latvijas pilsonim;
 • Pozitīvai kredītvēsturei;
 • Bankas kontam kādā no bankām, kas darbojas Latvijas teritorijā;
 • Stabiliem un regulāriem ienākumiem (aizdevuma maksājumi nedrīkst pārsniegt 30% no Jūsu ikmēneša ienākumiem).

Pārliecinieties, ka pirms jebkura kredīta ņemšanas, esat izlasījis un sapratis pilnīgi visus kredītdevēja nosacījumus. Ja Jums ir radušies jautājumi, sazinieties ar aizdevēja klientu konsultantiem.

Godīgi izvērtējiet situācijas nopietnību

Pirms līguma slēgšanas Kimbi.lv iesaka godīgi pārdomāt dažus jautājumus, kas ļaus Jums pārliecināties, vai tiešām esat gatavs aizdevumam:

 • Vai situācija ir tiešām nopietna un veicamie maksājumi neatliekami? Neparedzēti un steidzami izdevumi, piemēram, medicīnisku pakalpojumu apmaksa, var būt objektīvs iemesls aizdevumam. Tāpat arī mājokļa labiekārtošana vai lielāku, vajadzīgu pirkumu veikšana var būt situācija, kad apdomāt aizdevumu, ja citu iespēju maksājumu segšanai nav;
 • Vai nepieciešamība pēc papildu līdzekļiem ir izņēmuma gadījums vai jau pierasta situācija? Iespējams, izdevumi Jūs pārsteidza tiešām nesagatavotus, tomēr, ja Jums jau kārtējo mēnesi pēc kārtas jāmeklē, kur var aizņemties naudu, ir laiks pārdomāt savas finanses un to organizēšanu;
 • Vai Jūsu ienākumi nemainīsies visā aizdevuma atmaksas laikā? Šis ir īpaši svarīgs jautājums, ja piesakaties kredītam ar termiņu, kas ir ilgāks par pāris mēnešiem.

Lai kāds būtu Jūsu izvēlētais aizdevums, Kimbi.lv atgādina, ka svarīgākais solis lēmuma pieņemšanā ir pārliecība par savas finansiālās situācijas stabilitāti. Pirms kredīta noformēšanas iepazīstieties ar līguma nosacījumiem un aizņemieties atbildīgi, rūpīgi izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt!

28.04.2017